AMD випустить 12 версію GPU Polaris в цьому році

За останні шість місяців споживчий ринок відеокарт зіткнувся з трьома основними питаннями: коли GPU стануть знову доступними, коли NVIDIA представить наступну за Pascal архітектуру і коли AMD запустить нові прискорювачі, щоб краще протистояти NVIDIA? Ринок уже отримав нормальні ціни на GPU. Запуск нових відеокарт NVIDIA можна цієї осені (втім, сама компанія радить не чекати поновлення GeForce), а ось з боку AMD мало що відомо. Єдине, про що компанія заявила публічно – це плани з випуску в кінці року 7 прискорювачів Vega 20 для ринку машинного навчання.

Але учасник форуму Chiphell під псевдонімом WJM47196, який раніше вже не раз повідомляв вірну інформацію, розповів дещо про плани AMD на поточний рік. По-перше, мова йде про запуск в останній чверті 2018 року нового сімейства Polaris 30, яке буде проводитися на тих же поліпшених 12-нм нормах, що і процесори AMD Ryzen 2000 с архітектурою Zen +. Ці нові відеокарти, як повідомляється, зможуть запропонувати підвищену на 15% продуктивність в порівнянні з поточним поколінням.

Схоже, ніяких особливих архітектурних нововведень чекати не слід: мова піде про банальне підвищення частоти за рахунок оптимізованого техпроцесу (Polaris були одними з перших 14-нм чіпів GlobalFoundries). Якщо дані про 15-відсоткове прирості вірні, то, нехай AMD і посилить свої позиції в порівнянні з поточним поколінням відеокарт NVIDIA, з новими GeForce конкурувати без зниження ціни буде складно.

Також повідомляється, що в першій половині (або навіть в першій чверті) 2019 року AMD збирається випустити 7-нм прискорювач Navi 10 початкового рівня. Справжнього спадкоємця Vega для сегмента ігрових відеокарт високого класу, який отримає і 7-нм архітектуру Navi, і пам’ять HBM2, доведеться чекати набагато довше – до другої половини 2019 року.

Можливо, цей бюджетний прискорювач Navi 10 є настільною варіацією GPU, що розробляється, згідно з чутками, компаніями AMD і Sony для PlayStation 5. Такий 7-нм прискорювач з оновленою пам’яттю GDDR6 може допомогти AMD утримати важливих клієнтів на кшталт Apple, яким потрібні енергоефективні та швидкі GPU для моноблоків і ноутбуків.

У той же час оптимізоване 12-нм сімейство Polaris 30 дасть AMD можливість запропонувати трохи більш потужні прискорювачі разом з розширеним потенціалом зниження ціни для протистояння NVIDIA на ринку настільних відеокарт. А вже через помітне час, після обкатки 7-нм норм, AMD отримає можливість представити по-справжньому нове сімейство Navi високого класу.

Втім, варто пам’ятати, що все це – лише чутки і припущення на їх основі. Тільки час покаже, чи є вони вірними.