До припинення підтримки Windows Vista залишилося менше двох місяців

Серед всіх версій операційних систем Microsoft Windows Vista вважають найбільш невдалою. Жити їй залишилося недовго: 11 квітня розширена підтримка буде припинена і операційна система перестане отримувати патчі і оновлення безпеки.

З цієї причини користувачам даної операційної системи рекомендується якомога швидше перейти на більш сучасну версію. Природно, Microsoft хотіла б, щоб цією версією виявилася Windows 10. Втім, підійде і поки лідирує за популярністю Windows 7, підтримка якої триватиме до січня 2020.

Стандартна підтримка Windows Vista була припинена 10 квітня 2012, через п’ять років завершується і розширена підтримка. Після цього Microsoft буде підтримувати три версії Windows на персональних комп’ютерах: Windows 7, 8.1 та 10.

У квітні 2014 року Microsoft припинила підтримувати Windows XP, однак вона досі встановлена на безлічі персональних комп’ютерів, а в той момент і зовсім була другою за популярністю в світі. Сторонні спостерігачі говорять, що зараз її частка становить 9%. З Windows Vista таких проблем не буде, оскільки вже зараз її частка складає лише 0,84%. Максимальна відмітка за останні 12 місяців становив 1,42% в минулому квітні, за даними компанії NetMarketShare.