Google I / O 2018 вже завтра. Що очікувати?

Дуже скоро почнеться Google I / O 2018. Оскільки сервіси Google і операційна система Android цікаві більшості користувачів Інтернету, то майбутня конференція є одним з найбільш значущих технологічних подій року. Що буде анонсовано протягом найближчих декількох днів і які технології отримають свій подальший розвиток?

Щорічна конференція розробників, що проводиться компанією Google, цікава не тільки програмістам, але і мільярдам користувачів Інтернету, більшість з яких є також користувачами продуктів і сервісів пошукового гіганта. Проведена щорічно в травні конференція Google I / O в чому визначає пріоритети розвитку індустрії на цілий рік. Чим вона порадує?

В цьому році Google I / O знову буде проводитися в Shoreline Amphitheater в Маунтін-В’ю (Каліфорнія). Конференція розпочнеться у вівторок, 8 травня 2018 року, і в її ході публіка дізнається чимало нового про майбутнє мобільної ОС Android і зусиллях Google в напрямку розвитку штучного інтелекту.

Очікується також і додаткова інформація про нову платформу для носяться девайсів – Wear OS. Увага буде, ймовірно, приділено Google Assistant, Android TV, Google Home, Google Play і пошуковій системі компанії. В цей період року компанія Google прагне показати всім, що її програмне забезпечення більш розумне і більш прогресивне, ніж аналогічні продукти від її конкурентів – Amazon, Apple, Facebook і Microsoft.

Android P
Головною темою Google I / O зазвичай стає новітня версія мобільної операційної системи Android. У поточному році йтиметься про Android P. У торішній версії Android Oreo було переглянуто відображення повідомлень і вдосконалений підхід до оновлення програмного забезпечення мобільних девайсів. Очікується, що зміни в новітньому мобільному програмному забезпеченні будуть візуальними і торкнуться удосконалення інтерфейсу популярної операційної системи для смартфонів.

Ті, кому довелося попрацювати з випущеної на початку березня першій ознайомчої версією нової ОС для розробників, відзначають певні тренди. В Android P приділено увагу тому, щоб «знайти місце» отримує все більше поширення в сучасних повноекранних смартфонах екранної виїмці. Зміни торкнуться налаштувань приватності, уніфікації і спрощення підходу до дизайну і підвищення зручності використання меню, доків і екранів налаштувань. З чуток, в Android P можуть бути також реалізовані деякі особливості підходу до жестів, подібні властивим iPhone X від компанії Apple. Втім, вже наступного вівторка користувачам належить дізнатися про майбутню ОС багато нового.

Штучний інтелект
Втім, на Google I / O стане розглядатися не тільки нова версія Android, але і перспективи розвитку компанією технологій штучного інтелекту. Глава компанії Google Сундар Пічаї (Sundar Pichai) вже не перший рік позиціонує штучний інтелект як того, що стане важливим для компанії напрямком в майбутньому. Йдеться про програмне забезпечення, що може виявляти і розуміти навколишній світ, ідентифікувати об’єкти, аналізувати природна мова. І це допоможе Google в найближчі роки удосконалити кожен з її продуктів.

Більш того, цей процес уже почався з такими продуктами, як Google Assistant (голосові і текстові функції), програмою-перекладачем Google Translate і платформою розпізнавання об’єктів і зображень Google Lens.

В ході Google I / O, ймовірно, належить дізнатися щось нове про Google Lens, платформі TensorFlow і чіпах Tensor Processing Unit. Ці чіпи розроблені спеціально для систем навчання штучного інтелекту, і вони допомагають компанії прискорювати процес навчання для своїх нейронних мереж.

Очікується також почути про штучний інтелект щось настільки ж грандіозне, як те, про що йшлося в ході конференції для розробників Facebook – F8, коли представники компанії розглядали штучний інтелект як майбутнього бізнесу Facebook. Нікого не дивує, що Google і Facebook конкурують, залучаючи кращі таланти, і обидві компанії мають у своєму розпорядженні конкуруючими підрозділами розробки штучного інтелекту, зарплати в яких відносяться до числа найбільш високих в технологічній індустрії.

Google Assistant і Google Home
Assistant залишається найбільш значущим конкурентом Amazon Alexa і в меншій мірі Apple Siri і Microsoft Cortana. Assistant здатний працювати на девайсах під управлінням операційних систем iOS і Android в якості додатку і голосового інтерфейсу. Але ще більше він може бути цікавий як програмного шару операційної системи, призначеної для пристроїв розумного будинку, які вже представлені на ринку лінійкою розумних колонок від компанії Google.

Очікується, що в ході конференції належить почути не тільки про деякі нові функції Google Assistant, а й про нові підходи до інтеграції цього ПО з Google Home. Втім, анонс пристроїв, найімовірніше, відбудеться в ході осінньої презентації, одночасно з дебютом перед широкою публікою девайсів Pixel. Таким чином, на майбутній конференції для розробників ніяких нових апаратних продуктів від Google не очікується.