Названі мінімальні системні вимоги Windows 10 CloudBook

В останні кілька місяців в інтернеті періодично з’являється інформація щодо нової редакції Windows 10 Cloud.

У п’ятницю з’явилися відомості про те, яке апаратне забезпечення потрібно для роботи з нею. Раніше в квітні були чутки, що в травні Microsoft проведе захід присвячений Windows 10 Cloud, на якому може відбутися анонс нового пристрою. 12 квітня Microsoft офіційно анонсувала захід, який відбудеться 2 травня. Потім з’явилися відомості, що Microsoft працює над ноутбуком, який приєднається до лінійки пристроїв Surface. Імовірно, модель під назвою Windows 10 CloudBook буде націлена на освітній сегмент.

Як і у випадку з пристроями на Windows 10, Microsoft сподівається, що інші виробники послідують її прикладу і створять власні схожі моделі. У п’ятницю були опубліковані внутрішні документи компанії, в яких зазначені мінімальні системні вимоги до пристроїв на Windows 10 Cloud і результати бенчмарків порівняно з хромбуками, які користуються попитом в освітніх установах.

Оскільки це мінімальні системні вимоги, нічого не заважає виробникам випускати більш швидкі пристрої на цій редакції Windows 10. Можна припустити, що за допомогою Windows 10 Cloud Microsoft хоче охопити значно ширше коло клієнтів, ніж за допомогою інших редакцій системи.

Бенчмарки показують, що акцент робиться на швидкості включення і тривалості автономної роботи. Як видно на зображенні, навіть сама Microsoft визнає, що за деякими параметрами пристрій поступається хромбукам.

Незважаючи на назву, Windows 10 Cloud ніяк не пов’язана з хмарною інфраструктурою Microsoft. У ній можна буде встановлювати лише додатки з магазину Windows Store, що повинно підвищити безпеку пристроїв за рахунок обмеження доступу вірусів і шкідливих програм. У цьому вона схожа на Windows RT, проте відмінність полягає в можливості запускати додатки Win32, які були перетворені за допомогою Desktop App Bridge і виставлені в магазині. Крім того, систему можна буде оновити до повноцінних редакцій Windows 10.