Роботи від NVIDIA спостерігатимуть за нами, щоб стати ще розумнішими

25 Тра 2018
603
0

Зараз для того, щоб навчити робота чомусь новому, найчастіше потрібна витратити чимало сил і часу людей на сам процес навчання. Але компанія NVIDIA пропонує значно змінити цей підхід. Їхня нова система глибокого машинного навчання дозволить роботам вчитися самостійно, просто спостерігаючи за людьми.

 

Нова система побудована на базі взаємопов’язаних нейронних мереж. Одні відповідають за сприйняття, інші за планування, треті за управління та обробку даних і так далі. Завдяки взаємозв’язку різних систем і об’єднання їх з системами управління, розпізнавання рухів і об’єктів, роботи можуть навчатися, просто спостерігаючи за людьми. А також перенавчатися для виконання нових завдань. Як заявив головний науковий співробітник NVIDIA Стен Берчфілд,

«У виробничому середовищі роботи відмінно повторюють одні й ті ж дії, але вони не здатні адаптуватися під зміни, що відбуваються навколо, і не навчаються, виконуючи тільки задану програму. А для того, щоб навчити робота виконувати нове завдання, ви змушені запросити експерта, який перепрограмує робота, що коштує недешево ».

Розробка ж компанії NVIDIA націлена на те, щоб навіть неспеціалісти могли навчити робота новим прийомам.

«Зараз ми знаходимося на тому етапі, коли за допомогою нових технологій ми можемо створювати, по суті, безмежні обсяги попередньо позначених даних, а потім розробляти і тестувати алгоритми. Все це допоможе дозволити нам створювати системи, які будуть адаптуватися до будь-яких умов ».

Корпорація навіть випустила відео з демонстрацією технології. На ньому людина переміщує предмети, а, «дивлячись на нього», робот вчиться робити те ж саме. Якщо вірити словам співробітників NVIDIA, технологія знаходиться лише «на початку шляху». Тому, з одного боку, цікаво, а з іншого – трохи страшно, чому ж ще роботи зможуть навчитися від нас в майбутньому. Повна версія відеодемонстрації доступна нижче.