Toshiba виводить квантове шифрування на рекордні дистанції

9 Тра 2018
368
0

Дослідники з компанії Toshiba вигадали новий спосіб використання законів квантової механіки для відправки захищених повідомлень з використанням сучасних технологій. З використанням їх ідеї можлива відправити захищені дані на відстань до 550 кілометрів. Ключ шифрування в цьому випадку не може бути отриманий жодним з відомих способів.

Компанії і вчені постійно ламають голову над тим, як застосувати квантову механіку в сучасних технологічних продуктах. Один з найбільш перспективних сценаріїв використання – це шифрування даних. Частково ця ідея вже реалізована, але вона недостатньо хороша при передачі даних на довгі дистанції. Вчені з Toshiba вирішили, що здатні передавати дані на відстань до 550 кілометрів.

Два користувача на досить великій відстані один від одного можуть наділити електричне поле певним квантовим станом і відправити їх по оптоволоконному кабелю в центр, де два поля з’єднаються і будуть схильні до квантової інтерференції. Кожен користувач отримує результат вимірювання одного фотона, який може бути використаний в якості прихованого квантового ключа для дешифрування повідомлень цих користувачів.

Інформація про винайденому в Toshiba способі використання законів квантової механіки з’явилася в журналі Nature і на даний момент носить виключно теоретичний характер. Однак уже в наступному році Toshiba планує провести демонстрацію, а потім протягом двох років створити прототип робочого способу обміну даними.

Багато вчених вважають, що майбутнє саме за квантовим розподілом ключів і в майбутньому світ буде обплутаний безпечними квантовими мережами, за якими будуть відправлятися генетичні дані, урядові дані та інша інформація, яка потребує високого ступеня захисту.