Вибираємо і реєструємо домен для сайту

7 Сер 2016
126
0

Домен – це обов’язковий атрибут сайту. У кожної сторіночки в Інтернеті має бути ім’я. Навіть якщо ваш сайт поки що існує лише в локальній мережі, у нього теж має бути ім’я. Вибір останнього – непроста і дуже відповідальна задача. Адже без домену сайт – всього лише папка з файлами.

Ім’я сайту складається з домену і доменної зони. Перший ви можете придумати і зареєструвати самостійно. А друга вибирається з існуючих або оформляється на юридичну особу. У разі example.com доменним ім’ям example, а доменною зоною – .com відповідно. Якщо ні одна з доменних зон вас не влаштовує, можна зареєструвати свою.

Як зареєструвати свою доменну зону

Згідно з правилами, за одну лише заявку на реєстрацію приватної доменної зони потрібно заплатити близько $185 тис. Заявку можуть схвалити не відразу, і за кожну наступну спробу потрібно платити окремо. Крім того, потрібно щорічний внесок за існування приватної доменної зони в розмірі $25 тис.

Як вибрати доменну зону

Загальноприйняті доменні зони поділяються на рівні, а ті, у свою чергу, розділяються крапкою. Наприклад, example.com – це домен другого рівня, який знаходиться в доменній зоні першого рівня .com. Існує безліч зон першого рівня, які підходять практично будь-якого виду діяльності: .museum, .mobi, .edu .travel .info і інші.

Наша порада: вибирайте доменну зону, виходячи з того, як саме позиціонуєте свою компанію. Що на першому місці для вашого клієнта – послуга або товар або ваша територіальна приналежність? Якщо важливо, щоб по домену відразу був зрозумілий місто, в якому працює ваша компанія, зверніть увагу на регіональні зони (зазвичай другого рівня, наприклад, .kyiv.ua або .chernovtsy.ua). Також можливо зареєструвати домен в зоні, написаною кирилицею, а не латиницею.

Реєструючи ім’я для свого сайту, ви платите не за доменне ім’я (воно може бути будь-яким), а за те, що дане ім’я працює в даній зоні. Наприклад, за доменне ім’я в зоні .com.ua ви повинні будете платити всього 250 гривень в рік, а за доменне ім’я в зоні .com – 318 гривень (дані реєстратора svai.net). Найдорожчі доменні зони – міжнародні. Найдорожче обійдеться домен в зоні .ki (Республіка Кірібаті) – 43 тис гривень в рік за акції.

Якщо аудиторія вашого сайту користується переважно кирилицею, крім домену на латиниці, є сенс придбати також і кириличний домен. Іноді це дійсно гарне рішення. Вибираючи домен, варто враховувати, що він повинен не тільки подобатися вам, але і бути лаконічним, зручним для читання і сприйняття на слух, відображати назву вашої компанії та/або її діяльність.

Добре, ви вибрали домен та зону. Спробуйте продиктувати адресу сайту по телефону. Якщо не вийшло з першого разу, значить, вона занадто складна, спробуйте придумати іншу.

Як зареєструвати домен

Ви вправі зробити це самостійно або довірити своєму співробітникові. Якщо процедурою займаєтеся не ви, а стороння особа, пам’ятайте (це важливо!): домен повинен реєструватися на вас або вашу компанію, якщо вона належить вам. Ніколи не записуйте його на сторонні особи, інакше не зможете довести, що є власником. Господар домену тільки той, на кого він зареєстрований.

А що далі?

Реєстрацію домену легко виконати самому. Вона включає три кроки: знайти в пошуковій видачі реєстратора (їх дуже багато), ввести бажаний домен і вибрати доменну зону, ввести свої дані і оплатити. Готово, тепер домен ваш! Залишилося тільки прикріпити домен до вашого сайту. Для цього треба вказати NS-сервера хостера в налаштуваннях домену. Цю інформацію найпростіше дізнатися у організації, де розміщується ваш сайт. Крім того, хостер надасть вам довідкові відомості, в яких докладно написано, що і як робити.

Залишити відповідь