Як вибрати ноутбук для відеомонтажу

7 Тра 2018
718
0

Якщо говорити прямо, то краще рішення для відеомонтажу – це не ноутбук, а потужний настільний ПК з великим екраном. Але мобільним людям такий варіант не дуже підходить. На щастя, знайти продуктивний лептоп сьогодні нескладно.

Якщо вся ваша робота з відео полягає в обрізанні відеороликів, знятих на камеру смартфона з метою розміщення на Youtube або в Instagram, немає сенсу шукати спеціальну модель, цілком достатньо бюджетної. Тим же, хто займається відеомонтажем професійно, потрібні потужні пристрої. Однак і тут хтось робить в основному короткі відеоролики із середньою якістю, а хтось – повноцінні фільми з розподільчою здатністю 4K, і тут вже економити не слід.

На які ж параметри слід звернути увагу при виборі ноутбука для відеомонтажу?

Процесор

На слабкому процесорі робити більш-менш серйозну обробку відео не вийде – необхідна топова модель з кількістю ядер щонайменше чотири.

Серед процесорів Intel зверніть увагу на лінійку Core i7: наприклад, Core i7 третього покоління можуть поступатися в потужності Core i3 восьмого. Але опис характеристик не входить в рамки нашої статті, тому просто вкажемо, як з назви моделі визначити, чи підходить вона для відеомонтажу.

Так, процесори Core позначаються індексами типу “Core i7-7500U”. Перша цифра після дефіса вказує на покоління (в даному випадку – сьоме; для даної задачі краще підійдуть чіпи сьомого і восьмого поколінь). А літера в кінці індексу – на потужність і енергоефективність (U – ультрамобільний, енергоефективний, але малопотужний). Потужні процесори позначаються літерами M, Q, K і X. Тобто для відеомонтажу підійдуть, наприклад, Core i7-8700MQ та Core i7-7700HQ.

У сімействі AMD варто розглядати тільки випущені в минулому процесори Ryzen 7: вони трохи дешевше аналогів Intel, але таких ноутбуків на ринку поки небагато. А інші моделі краще не брати, так як продуктивність на одне ядро ​​у них нижче, ніж у Intel.

Якщо рекомендовані моделі здадуться вам занадто дорогими, можна взяти, наприклад, Core i5, Core i3, Ryzen 5 і т. Д. При цьому потрібно мати на увазі, що сучасні програми орієнтовані на багатопотоковість, тому при виборі між високочастотним процесором з двома ядрами і низькочастотних з чотирма слід віддати перевагу останньому.

Відеокарта

Як не дивно, але для відеомонтажу відеокарта не має такого великого значення, як процесор. У сучасних процесорів Intel непогане апаратне прискорення, так що дискретна відеокарта тут необов’язкова. Але якщо є можливість, краще все ж придбати ноутбук з дискретною картою: згідно з деякими тестами, рендеринг при її наявності проходить в два рази швидше.

З відеокарт радимо віддати перевагу Nvidia, наприклад моделі десятого покоління GeForce GTX1050, GTX1060, GTX1080 або один з найбільш дорогих варіантів – nVidia GeForce GTX1080Ti, так як у них ефективніше реалізовано апаратне прискорення.

Дисплей

При виборі ноутбука для відеомонтажу слід звернути особливу увагу на матрицю дисплея: вона буває трьох типів – TN, VA та IPS. Для нашої задачі більше підходять IPS – тут краще перенесення кольорів і кути огляду. На жаль, не завжди в магазинах матрицю вказують правильно. Якщо документація недоступна (наприклад, при покупці ноутбука в онлайн-магазині), варто поцікавитися на сайті виробника.

Однак наявність IPS-матриці ще не гарантує гами, так що треба уточнити: який відсоток колірного поля Adobe RGB може відобразити конкретний дисплей.

Дозвіл екрану має бути як мінімум Full HD, тобто 1920 × 1080 пікселів. Але якщо планується обробляти відео з роздільною здатністю 4K, то необхідно, наприклад, 3840 × 2160 пікселів.

У роботі з відеофайлами чим більше екран, тим краще. Але ноутбук – це перш за все мобільний комп’ютер, а носити пристрій з екраном 17-18 дюймів не зовсім зручно, так що вибирайте те, що буде відповідати вашим вимогам.

Все інше

Оперативної пам’яті в ноутбуці для відеомонтажу має бути як мінімум 16 Гбайт.

Систему зберігання краще організувати подвійну – бажано операційну систему встановити на твердотільний накопичувач, а відеофайли зберігати на окремому диску типу HDD, так як при частих записах на SSD він може швидко вийти з ладу. Якщо купується ноутбук з одним жорстким диском, необхідно звернути увагу, чи є в ньому слоти SATA і M.2 – через них можна буде підключити SSD і HDD. Для першого досить обсягу 256 Гбайт, а для другого краще взяти по максимуму – 2 Тбайт.

Якщо, крім відеомонтажу, вам необхідно серйозно працювати зі звуком, то краще взяти зовнішню звукову карту, ніж користуватися вбудованою.

При виборі ноутбука варто також звернути увагу на інтерфейси. Дуже добре, якщо буде USB Type C, так як він підтримує високу швидкість передачі даних, а для відеофайлів це суттєвий момент. Комусь може стати в нагоді DVD або Blu-ray, причому якщо не потрібен оптичний привід, замість нього можна встановити додатковий жорсткий диск або SSD. Зверніть увагуі на слоти для карт пам’яті: буде непогано, якщо ви зможете карту зі своєї відеокамери вставити відразу в комп’ютер, без перехідників.